1 Bed Middle Floor Apartment in Mijas i Mijas — Leilighet
Leilighet

Nybygg leiligheter The Kove til salgs i Mijas

The Kove, designet av den anerkjente arkitekten Manuel Clavel, ligger i Mijas og omkranses av et bra naturlandskap. Prosjektet omdefinerer boopplevelsen med sitt 'beboelige klippe'-konsept, inspirert av Middelhavet. Denne utviklingen tilbyr en sanselig opplevelse i harmoni med omgivelsene, omgitt av fjell og med bra havutsikt. Her kan man fullt ut engasjere seg i essensen av middelhavslivet. Prosjektet kombinerer innovativ arkitektur med en dyp tilknytning til landskapet.

€359 000 - €764 000
1-3
Soverom
1-2
Bad
83-169 m²
Boareal
Fra €359 000
Pris fra
3,8 km
Avstand til strand
Under oppføring
Byggestatus

Profilanalyse

Område

The Kove ligger i Mijas, nær kysten, med enkel tilgang til lokale fasiliteter. Beliggenheten gir en kombinasjon av ro og tilgjengelighet til bylivet. Prosjektet tilbyr en forbindelse til naturen og samtidig nærhet til daglige behov.

Planløsning

The Kove er designet for å møte behovene til dem som søker en moderne og funksjonell bolig. Leilighetene er utformet med fokus på å maksimere lys og romfølelse, og tilbyr en komfortabel og praktisk boopplevelse. Prosjektet passer for de som ønsker en lettstelt bolig med tilgang til fellesfasiliteter.

Byggestatus

The Kove er under konstruksjon og forventes ferdigstilt i andre kvartal 2028. Dette gir kjøpere muligheten til å følge byggeprosessen og tilpasse enkelte detaljer etter egne preferanser. Nybygg-statusen sikrer moderne standarder og energieffektive løsninger.

Viktig å vite

The Kove er avhengig av bil for enkel tilgang til mange fasiliteter og tjenester. Selv om dagligdagse nødvendigheter er innen rekkevidde, krever utforsking av området og tilgang til et bredere utvalg av tilbud biltransport.

Livsstil & Omgivelser

The Kove passer for de som søker en moderne leilighet med praktisk beliggenhet og tilgang til fellesfasiliteter. Dette kan være par som ønsker en lettstelt bolig nær sjøen, eller enkeltpersoner som ønsker en base for å utforske Costa del Sol. Boligen kan også passe for de som ønsker en investeringseiendom med potensial for utleie. Prosjektets beliggenhet og fasiliteter gjør det attraktivt for både ferie- og helårsbolig.

Kvalitet & Standard

The Kove kjennetegnes av høy kvalitet i materialvalg og utførelse. Fasaden kombinerer komplementære toner og teksturer, med fokus på termisk og akustisk isolasjon. Innvendig er det brukt eksklusive SPC XL High Range materialer, inspirert av treverk, samt keramiske fliser av høy kvalitet på badene. Kjøkkenet er moderne og utstyrt med førsteklasses skap og slitesterke benkeplater. Prosjektet er bygget i samsvar med spanske byggelover og forskrifter.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Prisene i The Kove starter fra €359 000 og går opp til €764 000. Prisen varierer avhengig av størrelse, planløsning og beliggenhet i bygget. Dette gir kjøpere muligheten til å velge en bolig som passer deres budsjett og preferanser. Med tanke på beliggenheten og kvaliteten på prosjektet, representerer The Kove en attraktiv investering.

€359 000
Pris fra
1-3
Soverom
1-2
Bad

Omgivelser & Livsstil

I The Kove kan man forvente en avslappet livsstil med nærhet til både natur og byliv. Området er preget av en rolig atmosfære, men samtidig er det enkelt å komme seg til butikker og restauranter. Hverdagen kan bestå av morgenturer langs stranden, lunsj på lokale kafeer og ettermiddager ved fellesbassenget. Prosjektets design fremmer et sosialt fellesskap blant beboerne, samtidig som det ivaretar privatlivet.

Beliggenhet & Området: Mijas

Nærområdet & Tilgjengelighet

The Kove ligger i et område med god infrastruktur og tilgang til ulike fasiliteter. Nærmeste supermarked ligger 1,3 km unna, mens nærmeste sykehus ligger 11 km unna. Det er flere golfbaner i nærheten, som Cerrado del Aguila Golf (1,1 km) og El Chaparral Golf Club (1,4 km). Området har også flere restauranter, apotek og kafeer innenfor en radius på 2 km. Med 8 busslinjer og 69 bussholdeplasser er det gode muligheter for offentlig transport.

Kart & Område

Kartet viser The Koves beliggenhet i Mijas, med nærhet til kysten og viktige fasiliteter. Det gir et overblikk over prosjektets plassering i forhold til omkringliggende byer og attraksjoner.

Oceanfront room with balcony, stunning beach and ocean view, modern amenities.
Områdeguide: El Faro Mijas

Kommunikasjon & Fasiliteter

Playa de los Boliches 3,8 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 18 km
Gibraltar (GIB) 78 km
Fuengirola 3,6 km
Carvajal 5,1 km

The Kove har en praktisk beliggenhet med tanke på tilgjengelighet til ulike fasiliteter. Nærmeste strand, Playa del Charcón, ligger ca. 1,6 km unna. Málaga lufthavn ligger 22 km unna, noe som gjør det enkelt å reise til og fra området. Det er også flere golfbaner i nærheten, som Cerrado del Aguila Golf og El Chaparral Golf Club. For de som trenger det, er det en ladestasjon for elbiler 1,9 km unna.

Kilde: CTAN, Overpass/OSM

Natur & Klima

3886
Soltimer
4
Badesesong (mnd)
106m
Høyde over havet
17.9°C
Gjennomsnittstemperatur
2.7%
Helning til stranden

Mijas har et behagelig klima med en gjennomsnittlig årlig temperatur på 17,9°C. Området har ca. 3886 soltimer i året, noe som gir gode muligheter for utendørsaktiviteter. Badesesongen varer i ca. 4 måneder, med en vanntemperatur på 20°C eller mer. The Kove ligger 112 meter over havet, noe som gir en fin utsikt over omgivelsene. Klimaet er typisk for Costa del Sol, med milde vintre og varme somre.

Kilde: Open-Meteo

Strender & Fritid

Strender & Kyst

  • Playa de los Boliches 3,8 km
  • Playa de San Francisco 3,8 km
  • Playa Torreblanca-Carvajal 4,1 km
  • Playa de Santa Amalia 4,2 km
  • Playa del Castillo 4,6 km
  • Calahonda (Riviera) Blue Flag

Golfbaner

  • Campo Los Lagos 2,2 km
  • Campo Los Olivos 2,4 km
  • Cerrado del Aguila Golf 4,6 km
  • Santana Golf & Country Club 5 km

I nærheten av The Kove finnes flere strender med Blått Flagg, som Calahonda og El Bombo. Disse strendene er kjent for sin høye kvalitet og rene vann. Området har også et bredt utvalg av golfbaner, som Cerrado del Aguila Golf og El Chaparral Golf Club. For de som er interessert i sport, finnes det 266 sportsfasiliteter i området. Dette gir gode muligheter for en aktiv og variert fritid.

Kilde: Overpass/OSM, Junta de Andalucía

Regionens beliggenhet

The Kove ligger i Mijas, som er en del av Costa del Sol Occidental. Mijas Pueblo, den sjarmerende hvite landsbyen, ligger på en fjellside ca. 430 meter over havet. Prosjektet ligger mellom Fuengirola og Marbella, og gir enkel tilgang til begge byene. Mijas er kjent for sin vakre natur og rolige atmosfære, og er et populært reisemål for turister og fastboende.

Prosjektdetaljer

Prosjekt The Kove
By Mijas
Region Costa del Sol
Pris fra €359 000
Soverom 1 - 3
Bad 1 - 2
Boareal 83 - 169 m²
Pris per m² €4 325 / m²
Tomtestørrelse 12 m²
Areal Costa del Sol
Terrasse 34 - 154 m²
Parkering Ja
Hage Ja
Svømmebasseng Ja
Ferdigstillelse Q2 2028
Utbygger Dream Exclusives
Matrikkelreferanse 2232101UF5423S0001QY
Energimerke B
Publisert 2026-05-11

Ref: CS634750

Sammendrag

  • Moderne leiligheter i Mijas, Costa del Sol
  • Designet av den anerkjente arkitekten Manuel Clavel
  • Bra havutsikt og nærhet til naturen
  • Fellesfasiliteter som basseng og hageområder
  • Praktisk beliggenhet med enkel tilgang til butikker og restauranter

Regional sammenligning

Sammenlignet med Célere Delmar 2 og Celere Sunrise i Mijas, som starter fra henholdsvis €357 700 og €412 100, ligger The Kove prismessig i samme område. Jardines de las Lagunas II, med priser fra €325 000, er et rimeligere alternativ. The Kove skiller seg ut med sitt unike design og fokus på integrering med naturen. Prosjektets beliggenhet og fasiliteter gjør det til et attraktivt valg for de som søker en moderne og komfortabel bolig på Costa del Sol. Konkurransen i området er stor, men The Kove tilbyr en distinkt boopplevelse.

Ofte stilte spørsmål Om dette prosjektet The Kove

Er det verdt å investere i et prosjekt som ikke er ferdigstilt ennå?
Investering i et prosjekt under konstruksjon gir mulighet for å dra nytte av gunstige priser og tilpasningsmuligheter. Det er viktig å vurdere utviklerens omdømme og prosjektets beliggenhet for å minimere risikoen.
Hvordan er transportmulighetene fra The Kove til Málaga lufthavn?
Málaga lufthavn ligger 22 km unna, noe som gjør det enkelt å reise med bil eller taxi. Det er også bussforbindelser til flyplassen, men dette kan ta lengre tid.